Представники найбільших агрохолдингів про дотації, чорнозем та кругообіг трактористів:

“За останні 5 років ми п’ять разів поміняли систему оподаткування і чотири рази намагалися ввести ринок землі, і все безуспішно. І в найближчому майбутньому ми не знаємо, якою буде система оподаткування, ми не знаємо, коли буде ринок, в якому вигляді і взагалі чи буде він. Ми не розуміємо, якою буде система дотацій, і кого будуть дотувати, якщо будуть дотувати взагалі. селян? Недофермерів? кого? “, -такою була реакція бізнесменів на питання про можливий перерозподіл мільярдних держдотацій аграріям на користь невеликих сільськогосподарських підприємств.

Я підтримую Алекса. Якщо перерозподіл дотацій на користь фермерів виведе їх із тіні, в цьому немає нічого поганого”, – сказав директор департаменту виробництва, досліджень і розвитку агробізнесу Кернел Віталій Ставничук.
Головний герой “дотаційного скандалу”, власник Миронівського хлібопродукту Юрій Косюк, на чию частку припало 809 млн грн за перше півріччя – майже половина всіх дотацій птахівникам, – тактовно промовчав.

ПРО РОЗВИТОК агрохолдингів
Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань евроінтераціі
Коли лають наші великі агрокомпанії, я говорю, що все не так погано, вони виконують роль криголамів як в сфері агротехнологій, а й на зовнішніх ринках .. Адже малий бізнес прагне за ними.

Про РИНОК ЗЕМЛІ та Вартість аграрного бізнесу

Юрій Косюк, власник МХП
Сіяти соняшник на одній ділянці 3-4 роки поспіль – це чисте варварство. Ми помітили це у себе, у інших компаній, і стали кричати про це першими. І, напевно, так відбувається з однієї причини – тому що землю не купили, можливо, якось забрали або обманним шляхом видурили у власників. І якщо будувати великий горизонт планування, про який ми тут говоримо, потрібно створювати умови для права власності на землю, говорити про право людей її продавати, про право компаній її купувати, а не вводити комуністичні ідеї про те, що земля – ​​народна власність, яку ніяк не можна продати. Земля така ж власність, як автомобіль, як ваш будинок, як ваша книжка. І коли вона стане власністю, власник буде дуже-дуже стежити за тим, якої якості грунтами він оперує.

Алекс Ліссітса, президент УКАБ, генеральний директор ІМК
Часто, коли до нас приїжджають іноземні інвестори, всі вважають урожай з гектара, але ніхто не вважає витратну частину. І коли ти запитаєш, що таке маржа EBITDA, вони дивляться на тебе, не розуміючи, про що йде мова. Чому? Тому що на заході звикли до тих рівнів дотацій, і їм нецікаво обговорювати маржинальність.
У нас недавно була ідея купити підприємство в Словаччині. Ми з партнером знайшли там 4 компанії із загальним Зембанк в 16 000 га, і коли вступили в переговорний процес, я припускав, що підприємство оцінять по мультиплікатору, по EBITDA, по землі. Але немає. Здивували мене колеги в Словаччині. У них, виявляється, вартість підприємства вважається як 5 річних дотацій на гектар. Якщо в середньому дотація – 275 євро, її потрібно помножити на 5 і на кількість гектарів, і отримуєш ось таку вартість бізнесу. Тому я говорю про те, що в плані ведення аграрного бізнесу ми пішли набагато далі, ніж наші європейські колеги. Для нас це бізнес, для європейських колег – стиль життя, природа, екологія, тому що у них величезні дотації, що дозволяють їм розвиватися.

Про СПЕЦІАЛІСТІВ на СЕЛІ

Алекс Ліссітса, президент УКАБ, генеральний директор ІМК
Мене турбує одне питання – ресурсне – як ми затягнемо молодь в село? Спробуйте знайти тракториста, механізатора, комбайнера, якому можна довірити трактор чи комбайн за 300 000 доларів. Уже зараз зарплата у тракториста вища, ніж у будь кого в селі. Ситуація така, що МХП, наприклад, підняв зарплати на 20% – і всі 20 навчених трактористів перейшли на МХП. Кернел збільшив зарплату – ці ж самі 20 трактористів пішли до Кернел. Зараз справжня проблема – фахівців в селах немає. І відкриття Європи у візовому плані цю проблему тільки посилює.

Останні відео:

Все найкраще - дітям: екскурсія по філіалу дитсадка при середній школі села Карапиші

Музей в Карапишах - ремонт та розширення експозиції

Матч команд з сіл Карапиші - Козин, рахунок 8 : 2!!!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити