З давніх-давен восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори заповнені збіжжям, ми відзначаємо День працівників сільського господарства.

Село Карапиші завжди славилося своїми чорноземами і людьми, які плекають на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб. А сільське господарство у нашому краї – це основа економіки, запорука стабільності і впевненості в майбутньому.

Нині ми висловлюємо щиру подяку хліборобам і тваринникам, керівникам та спеціалістам господарства, представникам різних сільськогосподарських професій, переробної промисловості – всім, хто своєю невтомною працею забезпечує нас продовольством та створює добробут земляків мозолястими руками.

Напередодні свята ми зазвичай підсумовуємо зроблене, замислюємося над проблемами, міркуємо про перспективи, про подальший розвиток базових галузей сільського господарства.

Яким же видався 2017 сільськогосподарський рік?

В цілому наші аграрії з поставленими завданнями впорались. Як кажуть, хлібороби землю обробили і урожай на ній зростили.

Хліборобський 2017 рік у рослинництві СТОВ «Агросвіт» вже закінчили. Та ужинки цього року хліборобів не задовольнили. Чинники природи, що спричинили негаразди та вплинули на урожайність сільськогосподарських культур, не дали можливості досягти тих показників, на які було спрямовано затрати товариства та старання рослинників.

Цього року в обробітку було 4680 га землі. Культури зернові (пшениця, ячмінь, кукурудза, гречка) зібрані на площі  2891 га, намолочено 13619 тонн зерна і середня урожайність їх склала 47,1 ц/га. На 1789 га вирощувались ріпак озимий, соняшник та соя.

Серед  виробників сільськогосподарської продукції в товаристві працюють також два невеликі виробничі підрозділи – садово-огородня бригада та птахоферма. Вони займаються вирощуванням овочів, фруктів, ягід та вирощуванням курей-несучок, ведеться потокова відгодівля птиці на забій.

Досягнуті результати у вирощуванні рослинницької продукції дозволили товариству в повному обсязі провести розрахунки з орендодавцями землі, а також задовольнити і потреби господарства, проте товариство втратило змогу реалізувати збіжжя для накопичення коштів, щоб спрямовувати у розвиток виробництва в наступному році.

Посів озимих культур восени проведено в повному обсязі якісним насінням високих репродукцій та перспективними сортами на площі 1482 га.

Всі роботи в рослинництві здійснюються колективом машинно-тракторної станції, де працюють досвідчені трактористи-машиністи та механізатори, які владають в галузь рослинництва значні старання і професійні вміння. Сучасна техніка, висококваліфікований персонал, провідні технології, контроль усіх етапів виробництва – усе це забезпечує гарантовану якість кінцевої продукції.

Самовідданою залишається праця тваринників, які теж забезпечують продовольчий достаток для своїх земляків.

За статистичною звітністю в «Агросвіті» утримується 2555 голів великої рогатої худоби та 9,4 тис. поголів’я свиней.

Аналіз виробництво продукції тваринництва за 10 місяців 2017 року свідчить про її зростання в порівнянні з минулим роком. На племінному заводі № 1, де утримується молочне стадо, від 700 корів одержано 5483,9 тонн молока. Це на 457 тонн більше від відповідного періоду 2016-го року. Відповідно зріс і надій на фуражну корову. Він складає 7834,2 кг (+652,4 кг до 2016 року). Вирощено тварин у живій вазі 1654,7 тонн, приріст ВРХ становить 355,7 тонн за 10 місяців та 909 грам на добу. Ці показники також значно вищі минулорічних.

На МТФ  № 2 вирощувалась велика рогата худоба м’ясних порід – голштини, Ангус та шароле. На сьогодні тут налічується 946 голів, що на 122 голови більше проти минулого року.

У свинарстві від 1440 свиноматок за цей період народилося 31 тис. 951 поросят, одержано 355,7 тонн приросту, середньодобовий приріст свиней – 542 грами. Всі виробничі процеси проходять на двох свинокомплексах, на яких в цьому році розпочато будівництво нових виробничих приміщень.

Позитивні результати виробництва у тваринництві, про які сказано, і які щороку є стабільними, досягаються завдяки сумлінному виконанню своїх обов’язків працівниками цієї галузі. Великих старань і професійних умінь у розвиток молочного скотарства та племінного свинарства докладають фахівці своєї справи – головні спеціалісти та керівники середньої ланки у тваринництві. Саме вони, отримавши довір’я керівника господарства, керуючи своїми колективами, приділяють особливу увагу дотриманню технологічно сучасних та прогресивних технологій у тваринницькій галузі. Як видно з наведених прикладів це їм вдається.

У здобутки підприємства зроблено вагомий внесок кожного структурного підрозділу. А їх в товаристві багато. В цьому році працівники автопарку та відділу спецмеханізації, промислової бази, електроцеху, цеху з приготування концентрованих кормів для тваринництва, працівники газового господарства товариства, рільничої ланки, пожежно-сторожової охорони, їдальні та гуртожитку, будівельники, працівниці «Салону краси», «Гуртовні» та аптеки займалися обслуговуванням тих підрозділів, де здійснюється виробництво сільськогосподарської продукції. Свою важливу роль у веденні обліку всіх виробничих процесів та матеріальних цінностей, фінансування виробництва та нарахування і виплати заробітної плати завжди відіграють працівники відділу адміністративного і оперативного управління, фінансово-економічного  та розрахункового відділу.

Важливу роль у нашому селі відіграє й приватне підприємство Агротехспілка «Україна», яке займається переробкою тваринницької сировини і забезпеченням споживачів продукцією із м’ясопереробного цеху, реалізацією товарів повсякденного вжитку через мережу магазинів, обслуговуванням населення у сфері громадського харчування та готельного бізнесу. Продукція Агротехспілки «Україна» здавна користується попитом у населення, тому й має відмінні смакові якості та широкий асортимент. Підприємство працює стабільно, модернізується та розширює свої виробничі потужності.

На підприємстві підібрано дружній колектив, який злагоджено виконує свої функції та по-справжньому турбується про підтримання іміджу сучасного підприємства, яке зарекомендувало себе в Україні одним з найкращих виробників найякіснішої продукції серед великого асортименту, що представлений на вітчизняному ринку товарів та послуг.

На завершення нагадаємо і ще про один невеликий, але такий потрібний людям підрозділ «Агросвіту» – хлібопекарню. Саме тут випікається отой святий, насущний для кожної людини хліб, на який протягом господарського року працюють всі трудові колективи господарства. Саме цей наш карапишівський хліб пахне радістю людською і є символічним стимулом до ще більш напруженої праці – праці ще з більшою любов’ю до землі, з терпінням та витримкою, щоб ниви колосилися ще кращими врожаями, а трудові успіхи примножувалися.

Редакційна колегія газети «Карапишівська правда».

Останні відео:

Все найкраще - дітям: екскурсія по філіалу дитсадка при середній школі села Карапиші

Музей в Карапишах - ремонт та розширення експозиції

Матч команд з сіл Карапиші - Козин, рахунок 8 : 2!!!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити