Після посушливого періоду осінь та зима порадували опадами, які впали  на незамерзлу землю, і на даний час вміст вологи в метровому шарі ґрунту нормалізувався. Це дає надію на нормальну перезимівлю рослин та їх ріст і розвиток у весняний період.

В СТОВ «Агросвіт» під озимими культурами зайнято 1428 гектарів землі, з них: озима пшениця займає 668 га, озимий ячмінь – 284 га, озимий ріпак – 476 га та 54 га озимого жита.

Пшениця і ячмінь ввійшли в зиму в нормальному стані, ріпак – в задовільному. Це пояснюється  тим, що їх посів і сходи проходили під час посухи.

Підвищений температурний режим, що спостерігався в грудні і на початку січня, призвів до певної втрати поживних речовин рослинами озимих культур і, як наслідок, до ослаблення їх зимостійкості.

Через зниження середньодобових температур повітря до від’ємних значень упродовж другої та третьої декад січня рослини озимих зернових культур перейшли в стан глибокого зимового спокою.

Подальшій успішній перезимівлі озимих зернових культур сприятимуть умови не жорсткої зими, без різких коливань температурного режиму за достатнього і стабільного снігового покриву та гідротермічного режиму в майбутньому.

Дані обстежень науковців Інституту землеробства НААН засвідчили, що виживаність рослин озимих зернових культур (пшениці, жита, тритикале) в січні становила 98-99%.

Ще не скоро розпочнеться для хліборобів новий польовий сезон. Та підготуватися до нього  треба завчасно, отож і взимку вистачає турбот в аграріїв. В даний час господарство майже повністю забезпечило себе мінеральними добривами. На часі адміністрація товариства акумулює кошти на паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин та запасні частини.

Напередодні початку весняного сезону 05 лютого 2018 рок у у СТОВ «Агросвіт» відбулася виробнича нарада при генеральному директорові товариства В.П.Даниленко, на якій були проаналізовані наявність та додаткові потреби матеріально-технічних засобів, техніки та обладнання для залучення їх  проведенні найвідповідальніших і найважливіших польових робіт по закриттю вологи, підготовці площ до посіву ярих зернових та технічних культур.

За підсумками наради було видано розпорядження генерального директора «Про підготовку до проведення весняно-польових робіт у 2018 році». Ним передбачені першочергові заходи щодо проведення ремонтів сільськогосподарської техніки та агрегатів. В розпорядженні особливо наголошено на важливість забезпечення працюючих спецодягом та засобами індивідуального захисту, на проведення чергових інструктажів з питань охорони праці, а також на організацію належного побутового обслуговування і харчування працюючих безпосередньо в полі. За проведення кожного з визначених розпорядженням заходів затверджено відповідальних керівників та спеціалістів товариства.

Сподіваємось, що до весняно-польових робіт підготуємось у всеозброєнні.

Віталій Войцехівський, головний агроном СТОВ «Агросвіт».

Останні відео:

Нарада працівників пенсійного фонду півдня Київщини в селі Карапиші

Хрещенські купання на Йордана в Карапишах

Карапиші святкують Водохреща

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити