6 січня 2009 року громада Святого Михаїла УПЦ КП с. Карапиші відслужили перше богослужіння українською мовою у приміщенні будинку культури.

До цього, на загальних зборах віруючих УПЦ МП в Карапишах, більшістю було прийнято рішення вийти з-під підпорядкування московського патріархату. Проте Білоцерківська єпархія УПЦ МП відмовилася віддавати храм віруючим, які його збудували власним коштом.

Навіть після рішення суду і передачі храму громаді віруючих села, московський патріархат і надалі утримує захоплене ним приміщення церкви.

Я прийшов служити у Карапиші геть молодим і недосвідченим. На той час мав 22 роки, бракувало досвіду…

Проте громада села дуже тепло і з турботою поставилися до мене. У приміщенні будинку культури наша віра проходила випробування. Ми разом вчилися молитись. Ті, що захопили наш храм, обзивали нас самими образливими словами.

Російська пропагандистська машина вміє майстерно поширювати брехню і сіяти ненависть. Аналізуючи своє служіння у Карапишах, дивуюсь провидінню Божому, тому, як всемогутній Господь веде нас немічних по життю, як вершить свою волю на землі.

Важливу роль у житті громади зіграла родина Даниленків. Вони спільно з усіма переживали усі успіхи та невдачі які випадали на долю Церкви. Ми разом молилися на недільних і святкових богослужіннях, молитовно вшановували жертв війн і голодоморів, з молитви починали святкування всіх приємних і радісних подій у житті села.

Родина Даниленків спільно з громадою збудувала Святомихайлівський храм, храм Різдва Пресвятої Богородиці, який освятили 2 листопада 2013 року та добудовує храм Покрови Божої Матері в Олександрівці.

У зв’язку з тим, що Українська Православна Церква розвивається, мене призначили благочинним миронівського благочиння і я почав служити у Миронівці, а у Карапиші призначили досвідченого та мудрого священика отця Григорія.

Хочу подякувати Карапишівській громаді за роки спільної молитви, за турботу та любов до мене як настоятеля. Прошу вас прийняти нового священика з притаманною карапишанам щирістю та щедрістю.

Благочинний Миронівського району настоятель Храму Всіх святих Землі Української священик Володимир Петрик.

Останні відео:

Все найкраще - дітям: екскурсія по філіалу дитсадка при середній школі села Карапиші

Музей в Карапишах - ремонт та розширення експозиції

Матч команд з сіл Карапиші - Козин, рахунок 8 : 2!!!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити