19 жовтня одночасно у чотирьох районах області відбулись тренування щодо захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайної ситуації внаслідок умовного вибуху на складах з боєприпасами однієї з військових частин.

В нашому районі тренінг відбувся в Карапишах:

У тренуваннях, які проходили під керівництвом начальника Головного управління ДСНС України у Київській області Василя Слободяника приймали участь керівники райдержадміністрацій, голови сільських рад, рятувальники, військові, представники   національної поліції та структурних підрозділів обласної адміністрації.

На жаль, тема подібних тренувань залишається актуальною, оскільки у ряді населених пунктів протягом останнього часу виникали найрезонансніші катастрофи на складах боєприпасів.  Тому, враховуючі вищезазначене і нинішню ситуацію в Україні, ми мусимо бути готовими до таких подій.

За легендою навчань, на території однієї з військових частин безпосередньо у місцях зберігання боєприпасів виникла пожежа. Вибухнуло декілька сховищ, вибухи супроводжуються розлітанням в різні боки елементів боєприпасів. В зону ураження потрапляють населені пункти Рокитнянського, Таращанського, Миронівського, Богуславського районів.

В ході тренування були розглянуті плани реагування та евакуації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при змодельованій надзвичайній ситуації. Відпрацьовано механізм роботи всіх ланок влади, військової частини та підрозділів ДСНС, що потрапляють у зону ураження. Присутні детально обговорили першочергові аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, спрямовані на збереження життя і здоров’я людей та ін.

Варто зазначити, що  при  попередній оцінці, у разі виникнення надзвичайної ситуації на складах з боєприпасами військової частини може утворитися зона ураження радіусом до 7 км.

Зважаючи, що село Карапиші, одне на весь район, потрапляє в таку зону ураження, цього дня на базі Карапишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що визначена сільською радою на час надзвичайної ситуації збірним евакуаційним пунктом (ЗЕП), відбулось відпрацювання дій сільського штабу з організації захисту населення та сільської інфраструктури.

Перевіряючі, що прибули на збірний евакуаційний пункт, були поінформовані сільським головою С.В.Руденком, начальником ЗЕП П.П.Свистуленком та іншими учасниками навчань про першочергові заходи, які були вжиті по оповіщенню населення та його евакуації в безпечні місця тимчасового перебування. Також всім присутнім було продемонстровано матеріальні ресурси, автотранспорт та персонал, які задіяні в навчанні. Тобто було опрацьовано всі дії щодо ліквідації можливих наслідків руйнування інфраструктури та оперативної евакуації населення в цій зоні.

Значний внесок в проведення цього навчання було зроблено від СТОВ «Агросвіт», генеральний директор В.П.Даниленко. Для евакуації людей, гасіння можливих загорань та забезпечення безперебійного енергопостачання ЗЕП товариство виділило два автобуси, пожежний автомобіль та дизельгенератор.

Тож після цього навчання жителі села мають знати, що у разі звучання сирени  більше трьох хвилин необхідно терміново включати офіційні джерела інформації (офіційний сайт районної адміністрації, радіо: проводове та FM, телебачення) для отримання достовірної інформації про ситуацію та інструкцій щодо своїх подальших дій.

В.І.Журба, депутат Карапишівської сільської ради.

Останні відео:

Все найкраще - дітям: екскурсія по філіалу дитсадка при середній школі села Карапиші

Музей в Карапишах - ремонт та розширення експозиції

Матч команд з сіл Карапиші - Козин, рахунок 8 : 2!!!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити