Сільська медицина – це по суті первинний рівень надання медичних послуг. Тобто перед тим, як людина потрапить до районної лікарні, вона звертається у сільську амбулаторію, фельдшерсько-акушерський пункт, в яких не вистачає медикаментів та сучасного обладнання, а лікарям доводиться працювати в аварійних будівлях. Кардинально змінити ситуацію покликаний проект закону № 7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Верховна Рада вже ухвалила його у першому читанні.

Сьогодні в Верховній раді розглянуть медичну реформу для сільської місцевості у другому читанні

Ухвалення цього документа критично важливо для того, щоб жителі найвіддаленіших сіл України нарешті отримали медичне обслуговування на належному рівні.
Що ще потрібно для цього зробити?
Реформи в українській медицині потрібно було починати ще 27 років тому.
Ніхто не сумнівається, що платити потрібно не за утримання будинків і наявність ліжок, а за реальну медичну допомогу, яку отримують пацієнти.
Наприклад, в лікарні – це надане лікування, при виклику “швидкої” – оплата за виїзд, а в первинній медицині – оплата за кожного хворого, який добровільно закріплений за лікарем.
Реформи по зміні фінансування не можуть йти самі по собі. Вони повинні базуватися на законах і програмах, які дозволили б не тільки оптимізувати те, що є сьогодні. Важливо вийти на інший рівень і якість надання медичної допомоги в цілому.
Зміни потрібно починати зараз, і з того місця, де ситуація найгостріша. В українській медицині це сільська місцевість, де проживає понад 13 мільйонів чоловік – приблизно 30% населення України.
Основна мета реформи полягає в тому, щоб використовувати нові ефективні механізми оплати, гарантуючи медичну допомогу незалежно від місця проживання пацієнта.
Яким чином цього можна досягти?
І. Перш за все, необхідно вирішити проблему дефіциту лікарів у сільській місцевості. Особливо ця проблема актуальна в сільських амбулаторіях, які укомплектовані на 66%.
Це найважча, але і найважливіша частина реформи. Лікар поїде жити і працювати в сільську місцевість, тільки якщо у нього буде гідна заробітна плата (мінімум 12000-15000 гривень).
У фахівця також повинні бути сучасне житло і автомобіль, який він зможе використовувати для роботи на своїй ділянці.
Необхідно, щоб у лікаря була і можливість постійно вдосконалювати свою кваліфікацію, щоб він не був професійно ізольований.

ІІ. Важливо підтримувати і розвивати діючу систему фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів).
У сільській місцевості лікарю необхідні помічники, які могли б надавати медичну допомогу у невідкладному стані, контролювати лікарські призначення, збирати аналізи і т.п.
ІІІ. У тих населених пунктах, де немає ФАПів, потрібно створити медичні пункти в приміщеннях, які відповідають мінімальним вимогам.
Там має знаходитись необхідна кількість ліків для надання невідкладної допомоги та відповідальний працівник.
Крім того, там повинно бути обладнання і зв’язок з лікарем.

На щастя, сучасні технології дозволяють “скорочувати” відстані.
Сьогодні ми абсолютно спокійно відправляємо лікарю медичні документи по електронній пошті або Skype.
Однак для того, щоб такі консультації були офіційно врегульовані, необхідні нові законодавчі інструменти.
І тепер основне питання – як це здійснити?
По-перше, потрібно прийняти вищевказаний закон №7117 “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості”.
По-друге, потрібна державна програма, яка підтримувала б сучасну інфраструктуру, а саме амбулаторію з житлом, додаткове обладнання для лікаря, автомобіль.
Для того, щоб лікарі поїхали працювати в села, а люди повірили в реформу, необхідно створити нові умови на практиці.
На всю країну для реалізації проекту необхідно 14 мільярдів гривень. На сьогодні виділено 4 мільярди. Це величезний внесок.
В недалекому майбутньому, за підтримки спонсорів, можна буде забезпечити медичною допомогою навіть найвіддаленіші села.

Держава зобов’язана провести реформу і вирішити завдання, необхідні для її практичної реалізації, якщо гроші, виділені на охорону здоров’я, будуть використовуватися правильно, їх буде досить для того, щоб виконати всі поставлені завдання.

Останні відео:

Все найкраще - дітям: екскурсія по філіалу дитсадка при середній школі села Карапиші

Музей в Карапишах - ремонт та розширення експозиції

Матч команд з сіл Карапиші - Козин, рахунок 8 : 2!!!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити