Вірність – це основа життя людини. Вірність самому собі, своїй совісті, високій меті, вірність родині й рідній землі. Ці почуття керують Людиною, а Людина натомість творить й наповнює своїми думками і справами цей Світ.

Ні для кого не секрет, що Україну й українців потрібно шукати в селі. Бо саме тут життя, як на долоні. Тут землі дихають героїчною історією, жителі уособлюють дух нації, а кожне обійстя є втіленням єдності традицій і вірувань.

Маленький, але красивий світ чуттєвих і благородних людей розкинувся на Миронівщині. Наше рідне село Карапиші – міцне осердя духовності, вірності й прагнення змінити світ і себе в ньому на краще.

Розкинулись Карапиші біля витоків річки Расавки. Відомо, що вода має неабияку силу очищення і зберігає в собі сприятливу енергетику. Невипадково саме тут ще за часів Ярослава Мудрого відбулося активне заселення території. Упродовж усієї історії жителі Карапишів були нерозривно пов’язані з цією місцевістю, хоч свій руйнівний слід лишили тут війни, голодомори, розкуркулення, повоєнна відбудова та інші життєві перипетії. Зрйноване відбудовувалося, загублені поверталися, відібране – знову наживалось, а заплановане – завжди втілювалось у життя. І це не скільки воля Божа, стільки, насамперед, праця. Щоденна, кропітка, узгоджена людська праця. Це небайдужість: небайдужість до себе, до того, хто поряд з тобою, до середовища, з якого ти вийшов і в якому живеш. І, певно, найголовніше – вимогливість. Кожна людина тут має непохитну вимогливість до себе і до справи, яку вона робить. Тому розквіт і процвітання Карапишів – це не разовий подвиг, це безперервна і якісна робота кожного селянина, що починається зі сходу ранкової зорі, а завершується першими сутінками.

Аристотель вважав, що держава створюється не для того, щоб просто жити, а для того, щоб жити щасливо. І виникає держава лише тоді, коли є міцний зв’язок між сім’ями й поколіннями. Село Карапиші – це маленька держава в державі, це організм, який живе і розвивається для суспільного блага, для того, аби всі у цій фортеці почували себе комфортно і захищено. А вогонь у вікнах кожного дому – це живильний вогонь усього насущного.

Яскравий родинний і душевний вогонь випромінює сім’я Даниленків. Уродженці села вони завжди були і є небайдужими до потреб і проблем рідних Карапишів, адже їхні сімейні українські корені є міцними й розлогими. Чоловіча мудрість Анатолія Степановича й жіноча розсудливість та благородство душі Валентини Петрівни злилися воєдино й утворили повноводну річку прагнень, намірів, планів і дій на благо рідного села. Жодні ранги, посади й великі досягнення не віддалили цих людей від проблем карапишівської громади. Валентина Петрівна, як справжня господиня, забезпечує відмінне функціонування СТОВ «Агросвіт», що за економічними показниками виводить у лідери наш регіон. За сприяння й підтримки Анатолія Степановича та Валентини Петрівни вирішуються усі проблеми селян, підтримуються й реалізуються всі корисні пропозиції, що роблять Карапиші розвинутим і процвітаючим краєм. Любов і робота є наріжними каменями людяності. Любов до родини, до своєї малої батьківщини, до рідних односельчан – це справа життя цієї сімейної пари. Недаремно кажуть, що для того, аби зробити щось воістину вартісне, потрібно перестати говорити і просто почати робити. Спільними зусиллями карапишан і за постійної підтримки Анатолія Степановича і Валентини Петрівни невеличке поселення виросло у справжнє європейське село: наші земляки мають змогу обробляти свої землі сучасною технікою, ми самі можемо забезпечити себе продуктами харчування місцевого виробництва, наші діти ходять новими дорогами до оснащених сучасним обладнанням шкіл, а селяни отримують допомогу в лікарні, якщо потребують. Кожен новий день для жителів села Карапиші – це можливість зробити щось корисне, нагода стати кращими й досягти більшого. Всі ці дії спрямовані на розвиток інфраструктури села й перетворення її в прибуток для людей.

Той, хто хоч один раз гостював в Карапишах, ніколи більше не оминає це село, адже люди тут щедрі й щирі, хліб – свіжий і запашний, смаколики – натуральні й корисні, а застільна українська пісня звідси лине гучно, дзвінко й хвалебно на усю Київщину.

Василь Журба, редактор газети «Карапишівська правда».

Останні відео:

Карапиші святкують Водохреща

З Днем народження, Валентина Петрівна!

Вітання Карапишанам з Новим 2018 роком від сільського голови Сергія Руденка

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити